Symbióza sportů, symbióza emocí, symbióza přátel…

Novinka

05/ 06/ 2017 Zpět na seznam novinek

Takový byl prodloužený víkend týmů Symbio+BMC a Symbio+Jetsurf na Orlíku.

Není nad to, když vyjde počasí a vy můžete dát závod na biku a pak si skočíte v horku do vody. Tak jsme to měli my, co jsme vyrazili na Orlík. Ale popořadě smiley

Na Den dětí vyrazila první část týmu Symbio+BMC na Orlík. Resp. její realizační tým a tým našich profi riderů Symbio+Jetsurf. To proto, že jsme měli nabitý plán, jak naložit s prodlouženým víkendem. Víkendem, kde jsme chtěli propojit energie dvou skvělých sportů. Kola a surfu. Jetsurfu smiley

A s energií sobě vlastní i s tou, kterou má pod palcem a dodává náš hlavní sponzor CE Czech Energie, jsme se do akce vrhli.

Hned ve čtvrteční odpoledne nás naši kolegové a profíci světové úrovně – Ivo Strouhal a Martina Bravencová z týmu Symbio+Jetsurf - zasvětili do energie, kterou vám tento sport může dát. Zpočátku to pro nás, kteří jsme na vlastní oči a na vlastní tělo :-) tento sport okusili, byl boj. Vychytat správný postoj, stabilitu a rychlost motoru, není na vodě jednoduché. Když se to ale podaří a vy stojíte na prkně se řítíte po vodní hladině se sluncem nad hlavou, je to nádhera, že křičíte radostí!

V pátek jsme v jetsurfování, samozřejmě, pokračovali. A protože sport všechny spojuje, dorazili za námi na pláž hotelu Orlík také zástupci a kamarádi z řad organizátorů seriálu Kolo pro život, ale i od konkurence od „spořínků“ a vrhli se na jetsurf téměř po hlavě :-) Stejně jako téměř celý elitní tým Symbio+BMC. I přes fakt, že je v sobotu čekal náročný závod, energii jetsurfu neodolali. Martin Stošek i jeho brácha Viktor Stošek, Lampík, David Anderle i Adam Pilčík. Ti všichni by mohli z fleku :-) vyměnit přiléhavé cyklo dresy za plavky a neopren a pustit se do boje na poli jetsurfu. Doufáme ale, že zůstanou věrni biku, chyběli by nám ;-) !

V sobotním téměř letním vedru nás pak čekal opět „jetsurfí“ den, kdy si mohli tento skvělý sport vyzkoušet všichni příchozí, kteří se nejdřív pokochali jízdou Martiny a Iva. Ti si "střihli" :-) exhibici přímo v bazéně u hotelu. Klobouk dolů :-)

Hlavním tématem soboty ale byl závod Kolo pro život. A vůbec nebyl jednoduchý. Nejen horko, ale i technicky náročná trať dala zabrat hobíkům i profíkům. Bohužel tak nevyšel všem dle představ.

Naši hobíci – Petr Tindel a Honza Holub by mohli vyprávět. Petr si z Orlíku odvezl zlomené zápěstí a Honza sešité koleno. Snad budou co nejdřív fit.

Smůla se ale nevyhnula ani eliťákům. Honza Strož, který byl dlouho ve vedení, a zdálo se, že Pavel Boudný tentokrát najde přemožitele, měl defekt :-(  Martin Stošek jel zase téměř hodinu bez loku vody. Tady ještě musíme hodně zapracovat a vyladit, jak naše profíky na trati co nejvíce podpořit a pomoci. Kluci mají super formu, tak ji konečně, společnými silami a společnou energií, musíme prodat :-)

Nakonec ale Symbio+BMC bylo na bedně hóóódně vidět. Martin Stošek je nezmar :-) a přes hazard s dehydratací obsadil fantastické 3. místo! Už je to taková tradice. Symbio+  a "spořínci" na bedně v celkovém pořadí trasy B :-)

A Martin na bedně nebyl sám. Lukáš Kobes dojel hned za ním na 4. místě (1. v kategorii M 17-22). A Martinův bráška Viktor Stošek obsadil místo 6. (1. v kategorii M 23-29). David Anderle pak dorazil do cíle na 22. místě, Adam Pilčík na 29. a Ondra Lampík Paur pak, výjimečně, až ve čtvrté desítce na místě 48. Ovšem Adam zaslouží cenu fair-play. Nehledě na výsledek během závodu pomáhal bikerce, která bourala. A to, že se lidi na ty druhé během závodu umí vykašlat, by také leckdo z našeho týmu mohl vyprávět… :-(

U výsledků je třeba zmínit fantastickou formu naší Ádi Fuksové. Opět si dala trasu B a porazila nejen veškeré naše kolegyně Symbiačky, ale i mnohé pány ;-)  A vyjela si ve svých necelých 17. letech skvělé 231. místo celkově, a 2. místo v kategorii Ž 17-22. Na bedně také stanula naše stálice Helena Kristková, která byla 3. v kategorii Ž 40-49 (249. celkově). Cinklo to také na trase C a to díky Terezce Prachařové, která si odnáší bronz v kategorii Ž 17-22 (celkově 304. místo). Štěpánovi Tindelovi unikl bronz v kadetech o setinu sekundy :-( (celkově pak obsadil na trase C krásné 63. místo).

Na trasu C jsme vytáhli, kromě majitele týmů Symbio+BMC a Symbio+Jetsurf Mirka Zavřela, také našeho dalšího sponzora. Byl jím Holanďan Rogier Hautman ze společnosti Bredenoord, specializující se na náhradní zdroje energie a je strategickým partnerem CE Czech Energie (více na www.ce-ce.cz). Doufáme, že Rogier na nás nezanevře, neb jsme mu na Orlíku dali zabrat na kole i na jetsurfu :-)

Náš skvělý víkend jsme zakončili v neděli a to opět na pláži. Přes nepřízeň počasí jsme zase v poklidu a v symbióze brázdili vodu Orlické přehrady a nabírali energii na další dny a týdny.

A jak to všechno vypadalo? Mrkněte na video a na fotky. A příště se k nám přidejte!